HİPNOZ EĞİTİMİ TAKVİMİ

Temel Hipnoz Eğitimi Konya – Nisan 2021

Gün : 10-11 Nisan (Cumartesi & Pazar)

Saat: 10:00 – 17:00

Erken Kayıt İndirimli Fiyatı:  ̶3̶5̶0̶0̶ ̶T̶L̶  indirim ile 3000 TL (KDV Dahildir)

Eğitimci Uzman: Korzay Koçak & İsa Köse

Lokasyon: Demosan otel – Zincir sokak 5, Selçuklu – Konya

Uluslararası Geçerli Hipnoz Sertifikası: ✓

2 Günlük Temel Hipnoz Eğitimimizde “ Hipnoz Nasıl Yapılır?” A dan Z’ye Öğreneceksiniz

Bu hipnoz eğitim modülü, 6 günlük hipnoterapist eğitiminin üç parçasından ilk parçasını teşkil eder. Bu modül ile birlikte hipnoterapist mesleğine doğru ilk adımı atmış oluyorsunuz. Eğer isterseniz doğrudan Temel Hipnoz Eğitimi’ni de içeren 6 günlük hipnoterapist eğitiminin tamamına da katılabilirsiniz.

Temel Hipnoz Eğitimini Aldıktan Sonra Neler Yapabilirsiniz?

Bu eğitimden sonra hipnozun ne olduğunu ve onunla tam olarak neler yapılabildiğini öğrenmiş olacaksınız.

 

Farklı indüksiyonlar kullanarak, başkalarını hipnoz edebileceksiniz. Hipnozu derinleştirip, basit telkinler ile hipnoz ettiğiniz kişide basit değişiklikler oluşturabileceksiniz.

 

Hipnotik fenomenleri kullanarak hipnotik derinliği test edebileceksiniz. Karşıdaki kişinin gözlerini telkin ile birbirine yapıştırma, kol katalepsisi (kolun telkin yolu ile kaskatı kesilmesi) veya hipnotik anestezi, hipnotik fenomenlere birer örnektir.

 

Posthipnotik telkin yerleştirmesini öğrenip uygulayabileceksiniz. “Alışverişe gittiğin zaman alışveriş arabana sadece sağlıklı gıdaları koyacaksın” bir posthipnotik telkindir. Ve ya “artık sigara gördüğün zaman ondan nefret ediyorsun” bir posthipnotik telkindir. Yani, hipnoz seansından sonrada belirtilen zamanlarda aktifleşen hipnotik telkinler.

 

Posthipnotik telkin olmasaydı, yapılan bütün hipnotik değişimler sadece hipnoz seansı esnasında geçerli olurdu ve kişi seanstan sonra hiçbir değişiklik hissetmezdi.

2 Günlük Temel Hipnoz Eğitiminden Sonra 6 Günlük Hipnoterapist Eğitimine Katılabilir Miyim?

Sadece 2 günlük eğitime yazılmış olan katılımcılarımız sık sık 6 günlük tam eğitime katılmak istemekteler. Bu durumda diğer iki modülün ücretini de ödemek kaydıyla, hemen ikinci modül ile devam edebilirsiniz.

Temel Hipnoz Eğitimi 1. ve 2. Gün Programı

1) Hipnoz Nedir?

Hipnozun ne olduğunu ve zihninizle nasıl bağlantılı olduğunu öğreneceksiniz. Bilinçli zihin, bilinçaltı zihin ve kritik faktörün ne olduğunu anlayacaksınız.

Normal farkındalık ile hipnotik farkındalığın ne olduğunu öğreneceksiniz. Bilinçaltının ‘koruması’ olan kritik faktörü nasıl aşıp, danışanlarınızı derin bir hipnoz haline getirebileceğinizi öğreneceksiniz.

2) Hipnoz Hakkındaki Yanlış Bilgileri Ortadan Kaldırmak

Hipnoz hakkında geçmişten günümüze gelen efsaneler çoktur. Danışanınızın hipnoz hakkında bir korkusu olabilir. Bu korku, hipnoz hakkında sağdan soldan duyduğu yanlış bilgilerden oluşmaktadır.

“Ya hipnozdan çıkamazsam” diye korkan danışanınız, elbette hipnoza girmek istemeyecektir! Bu ve diğer korkuları nasıl yok edeceğinizi öğreneceksiniz.

3) Kişiyi Nasıl Hipnoz Ederiz? Farklı Teknikler ve Metotlar

Danışanınızı hipnoz etmek için çok farklı metotlar – yani indüksiyonlar – öğreneceksiniz. Her indüksiyon danışanınızı hipnoza götüren farklı bir araç gibidir diyebiliriz.

 

İnsan karakterlerine göre farklı indüksiyon kullanmayı öğreneceksiniz. Bazı insanlar yavaş gitmeyi sever, bisiklet tercih ederler. Bazıları ise uçak yolculuğunu sever. Bunun gibi insanları kategorize etmeyi öğrenip, onlara uygun hipnoza giriş yöntemi uygulayabileceksiniz.

4) Hipnozu Derinleştirmek ve Hipnotik Derinliği Ölçmek

Hipnozun önemli aşamalarından bir tanesi de hipnozu derinleştirmek, yoğunlaştırmaktır. Kişinin hipnoz hali ne kadar derinleştirilirse, verdiğiniz hipnotik telkinler danışanınızda o kadar güçlü yer eder.

Danışanlarınızı nasıl derin bir hipnoz haline ileteceğinizi ve bu hipnoz halini nasıl test edebileceğinizi öğreneceksiniz. Sadece gevşemiş ama hipnoz olmamış bir danışanınıza vereceğiniz telkinler hiçbir etki yapmayacaktır. ise O yüzden “ Hipnozun derinliği nasıl test edilir?”  öğreneceksiniz.

5) Posthipnotik Telkinler

Posthipnotik telkin, hipnozdan sonrada etkisi devam eden telkin demektir. Danışanınız sigarayı bırakmak istiyorsa, seanstan sonra artık canının sigara çekmemesi lazım. Buna yönelik posthipnotik telkinler verilmez ise, danışanınız hiçbir şey olmamış gibi sigara içmeye devam edecektir.

Hipnotik telkin nasıl formüle edilir? Nasıl güçlendirilir? Nasıl danışanınıza kabul ettirilir? Bunların hepsini  öğreneceksiniz.

6) Negatif Duyguları Yeniden Programlama

Danışanlarınızdaki negatif duyguları nasıl sıfırlayacağınızı öğreneceksiniz. Negatif anılar (travma gibi) zihinde istenmeyen anlarda baş gösterebilir. O travmatik anılardaki duyguları nasıl boşaltacağınızı öğreneceksiniz.

7) Grup Hipnozu İle Özgüven Gelişimi

Eğitim esnasında, hipnoz eğitmeni tarafından grup hipnoz seansına – dilerseniz – katılabileceksiniz. Bu seansta özgüven telkinleri verilecektir. Böylelikle, danışanlarınızı hipnoz ederken kendinize daha çok güveneceksiniz. Bu da hem sesinize hem de vücut dilinize yansıyacaktır.

HİPNOZ EĞİTİMİ HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

Geniş bilgiler, egzersiz ve hazır telkinler içeren temel hipnoz öğrenci kitabı

Uluslararası geçeri hipnoz sertifikası

Eğitim boyunca çay, kahve ve atıştırmalık ikramı

Öğle yemekleri de fiyata dahildir

Dilerseniz bu eğitimi, günlük 350 TL gibi makul bir ücret ödeyerek sınırsız tekrarlayabilirsiniz.

Ayrıca, eğitmenlerimizden eğitim sonrası destek de alabilirsiniz.

Bu eğitime dileyen herkes katılabilir. Ön eğitim şartı yoktur.

Bu eğitimi tamamladığınızda, uluslararası geçerliliği olan IPOH onaylı hipnoz sertifikasına sahip olacaksınız.

HİPNOZ EĞİTMENLERİ

KORZAY KOÇAK KİMDİR?

Uzun süre mentalizm sanatı üzerinde uygulamalar ve ikna, manipülasyon, beden dili ve insan psikolojisinde çalışmalar yapmıştır. Bugün, hipnoterapi ve insanların zihinlerinde yarattığı hipnotik etki üzerine gerçeküstü eylemleri sunan bir Hipnoterapist olarak içerikler üretmektedir. Uluslararası Hipnoz Uygulayıcıları Derneği (Association For International Practitioners of Hypnosis) üyesidir. Türkiye’de ilk kez Transsız Hipnoz Metodunu uygulayan hipnoz uzmanıdır. Hipnozu insanları huzurlu yaşamaktan geri tutan her şeyi çözüme kavuşturma yolunda bir rehber edinmiştir. Zihin ile ilgili sıra dışı fenomenleri 2011 yılından bu yana 100.000 aboneyi aşkın Youtube kanalı başta olmak üzere çeşitli sosyal medya kanalları aracılığı ile videolar ve yazdığı makaleler ile sunmaktadır.

 

Aldığı Bazı Eğitimler:

 • Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk Eğitimi 2014
 • International Medical and Dental Hypnotherapy Association Clinical Hypnotherapy 2017
 • James Tripp Hypnosis Training Toronto 2018
 • American Hypnosis Association NLP Training 2018
 • Kadir Has Üniversitesi Eğiticinin Eğitimi 2019
 • Kadir Has Üniversitesi Yaşam Koçluğu 2019

Hipnoz ile ilgili 2015 yılında “Hipnotist:?” ve 2018 yılında “Hipnoz Manifestosu” isimli kitapları yazmıştır.
Neuro Telkin yöntemi ve aynı ad ile oluşan kuruluşun kurucu ortağıdır.

İSA KÖSE KİMDİR?

Hipnoterapist ve Hipnoterapi Eğitmeni

Merhaba Ben Hipnoterapist İsa Köse.
Hipnoz ve hipnoterapi oldukça dikkat isteyen ve etkileyici ölçüde derinliğe sahiptir. Bu alanda bilgi ve beceri sahibi olarak kendimi geliştirmek, en etkili teknikleri öğrenerek ve uygulayarak, bu alanın sahip olduğu derinliği keşfetmek istedim. Bendeki bu keşfetme arzusunu besleyen ise insanların yaşamış olduğu ve yaşamlarını ciddi oranda zorlaştıran çeşitli sorunları kaynağından çözümleme fırsatını kullanma ve insan yaşamını kolaylaştırma isteği oldu.

Bu tutku ile çıktığım yolculuğumda bilinç ve bilinçaltının gizemli yapısını keşfederek insan yaşamında sorun teşkil eden birçok şeyin yok edilebileceğini, kaliteli bir yaşamın tekrar inşa edilebileceğini gördüm. Bu ise beni daha çok heyecanlandırdı ve hep daha iyisini yapmak için çabalama noktasında teşvik etti.
Bu yolculukta yurtdışı eğitimlerim, çalışmalarım ve mesleki deneyimim ile bu alanda yeterliliğimi büyük oranda tamamladım. Ancak bu benim için yeterli değildi.

Kendi ülkeme dönmeli, daha fazla insanın yaşamına pozitif anlamda dokunmalı, yaşamı daha anlamlı kılmak adına çalışmalı ve bu süreçte daha çok öğrenme, kendimi geliştirmeye devam etmeliyim.
Türkiye’ye döndüm ve bu alanda çalışmalarıma devam etmeye, hipnoterapi tutkum ile daha çok çalışmaya ve daha çok insana fayda sağlamaya karar verdim. Belçika deneyimlerim ve bugüne denk yaptığım seanslar ışığında oluşturduğum eğitim çalışmalarım ise bu süreçte hedeflerime ulaşmam konusunda büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

 

Vizyon Olarak Benimsediğim Kurallarım

 • Hipnoterapi ile mümkün olduğunca daha fazla yaşamın güzelleşmesine katkı sağlamak
 • Hipnoterapi mesleğini iş olarak değil de tutku ve heyecanla yapmaya devam etmek
 • Geliştirilmiş hipnoz tekniklerininden yararlanarak daha etkili hipnoz seansları gerçekleştirerek hipnoz tekniklerinin geliştirilmesine katkı sağlamak.

 

Misyon Edinip Ulaşmak İstediklerim

 • Hipnoz seansları ve eğitim çalışmalarım ile hep daha fazla insanın yaşamına dokunabilmek
 • Hipnoterapi alanında gelişmek ve etkili olmak isteyen meslektaşlarıma destek olmak ve tecrübelerimi daha çok sayıda yaşamı güzelleştirmek adına meslektaşlarım ile paylaşmak
 • Çalışmalarımı her zaman daha ileriye taşımak adına hipnoterapi tutkumu her zaman diri tutarak hipnoterapi alanında daha çok başarıya ulaşmak.

 

Almış Olduğum Eğitimler

 • Neuro Linguïstic Programming 2007 (Belçika)
 • Core Transformation 2008 (USA – Colorado)
 • Hipnoterapist OMNI hypnosis 2009
 • Hipnoterapist 5-Path 2009
 • Hipnoz ve hipnoterapi 2012 (Hollanda)
 • Hipnoanestezi 2013 (Hollanda)
 • Parts Therapy (2013)
 • Jeffrey Stephens Hypnosis Protocol 2014 (Hollanda)
 • Mide Bandı Protokolü (2014)

 

İş Deneyimi

 • 2009-2018 yılları arasında Belçika’da tam zamanlı Hipnoterapist
 • 10.000 den fazla bireysel seans tecrübesi
 • Hipnoz Eğitimleri ve Seminerleri

*Seansları Türkçe, İngilizce ve Felemenkçe dillerinde uyguluyorum.

KAYIT FORMU