Hipnoz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hipnoz, bilinçaltımızdan kaynaklanan sorunları hızlı bir şekilde çözmemizi sağlayan teknik yöntemdir. Konsantrasyon ve odaklanmanın en üst düzeye ulaştığı özel ve doğal bir zihin durumudur.

Her ne kadar hipnoz telkinlerimizin içinde ‘uyu’ telkinini sık kullansakda, hipnoz gerçek manada uyku değildir. Her ne kadar dışarıdan gözlemleyen biri, hipnoz olan birinin kendinde geçtiğini zannetse de gerçek tamamen farklıdır.

Hipnozda dikkat seviyeniz normal dikkat seviyenizin 20 katına çıktığı için, uyumak veya kendinden geçmek söz konusu olmamaktadır.

Kişiden kişiye ve sorundan soruna değişmekle birlikte, genelde en az 2 en fazla da 5 seans yeterli olmaktadır.

Biliyoruz ve anlıyoruz, derdinize derman aramaktan yoruldunuz. Bu nedenle de başlamadan önce, terapinin 100% işe yarayacağı garantisini istemenizi de anlayışla karşılıyoruz.

Hiçbir doktor hastasına, kemoterapi uygulanması durumunda iyileşeceği garantisini vermez. Hiçbir kalp cerrahi, kalp nakli sonrası, kişinin sağlığına kavuşacağı garantisini veremez. Ki, değerli hekimlerimiz gördükleri ve fiziksel olarak elleyebildikleri bir şey ( insan vücudu ) ile çalışmaktalar.

Bizim gibi ruhsal sağlık çalışanları ise göremedikleri ve fiziksel olarak temas edemedikleri gizemli bir nesne, yani ruh ile çalışırken nasıl olurda garanti verebilir?

Böyle bir garanti vermek aklı başında olanların yapacağı bir davranış olmadığı gibi, böyle bir garantiyi vermek etik de değildir.

Bizim size verdiğimiz garanti, sizi dinlemek, sorununuzu anlamak, empati ve şefkat duyguları ile sorununuzun çözümü için çalışmak.
Size verdiğimiz bir başka söz ise, size yardımcı olamıyacağımıza kanaat getirmemiz halinde bunu size dürüstçe söyleyip sizin paranızı bizim ise adımızı telef etmemek.
Elimizden gelenin en iyisini yaparız ve profesyonelce uygularız. Sonuçları da birlikte görürüz.

İşte size bunun sözünü ve garantisini veriyoruz.

Hayır, bilinçaltı dediğimiz koruyucu zihniniz, sizin normal zamanda yapmıyacağınız bir eylemi, hipnoz telkinleri ile de yapmanıza müsade etmemektedir.

Bu malesef insanların zihinlerinde yer etmiş bir şehir efsanesidir. Hipnoz uyku olmadığı için uyanmamak gibi bir durumda söz konusu olamaz. En derin hipnoz halinde olan kişi bile hipnozdan kendi isteği ile çıkabilir.

Herkes hipnoza girebilir dersek yanlış söylemis oluruz. Bazı insanlar çok derin bir hipnoz haline girer.

Bazi insanlar ilk seansta orta derecede, ilerleyen seanslarda daha derin hipnoz haline girebilirler.

Az da olsa, bazı insanlar hipnoza hiç giremez veya çok uzun uğraşlardan sonra girer.
Bu tamamen kişinin nörolojik yapısına dayanan bir etkendir.

Hipnoz olan kisi şuurunu kaybetmez. Aksine, bilinci tamamen yerindedir ve seanstan sonra herşeyi hatırlar.

 

Aklınızdaki bütün soruları cevaplamaktan memnuniyet duyarız.

Lütfen bizimle iletişim kurmakta ve mesaj göndermekte kendinizi özgür hissedin. 

Mail Gönder