HİPNOZ VE HİPNOTERAPİ İLE UYUŞTURUCU BAĞIMLILIĞINDAN KURTULMAK İÇİN DESTEK ALIN

Hipnoterapi uzmanlarımızın desteğiyle uyuşturucu/madde bağımlılığınından kurtulabilirsiniz. Hipnoz  terapisi ile geleneksel psikolojik terapilere göre çok daha hızlı bir biçimde en etkili sonucu almak mümkün olmaktadır.

 

Tek yapmanız gereken hipnoz merkezimizin online randevu sisteminden kendinize uygun tarihlerde dört seans randevu kaydı oluşturmanız.

 

Seansları peşpeşe kaydetmenizi rica ediyoruz. Pazartesi, Salı, çarşamba, perşembe gibi. Böylece seansların en etkili sonucu vermesi mümkün olmaktadır.

 

Yasal uyarı: Sağlık desteği almanız gereken konularda, öncelikle sağlık uzmanınıza (doktor veya psikiyatr) başvurmanızı öneririz. Hipnoz terapisi tıbbi bir müdahalenin yerine geçemez.

Uyuşturucu Bağımlılığının İnsan Yaşamına Etkileri

Uyuşturucu madde kullanımının zararlı bir alışkanlık olduğu kesin olarak bilinen bir durumdur.

Kişiler genellikle yaşamlarında ters giden çözülemeyeceğine inandıkları sorunlardan kaçma aşamasında madde kullanmaya başlamaktadırlar.

Uyuşturucu vücuda girdiğinde ise kişinin yaşantısında çok ciddi sorunlar başlamaktadır.

Uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığın kişinin yaşamına etkileri şu şekilde sıralanabilir

 

  • Kişide gerginlik hakim olmaya başlar, normal yaşam davranışlarından uzaklaşır,
  • Aile ve yakın çevresine daha mesafeli bir tutum sergiler,
  • Alışkanlık haline gelen maddenin kullanılmaması krizlere neden olur,
  • Vücutta kimyasal değişimler sonucu oluşan kriz halinde kişi çevresine ya da kendisine zarar verebilecek boyutlara gelir,
  • Uyuşturucu kullananlarda mantık dışı davranış artar ve şuursuzdurlar,
  • Sorunluluklarını yerine getiremez hale gelirler,
  • Uyuşturucu madde beyin, böbrek ve kalp başta olmak üzere bedene zarar verir,
  • Bedenen verdiği zarar kişiyi ciddi derecede rahatsız eder,

Kişi istediği zaman kendi başına bu bağımlılığı bırakamaz, vb.

Uyuşturucu bağımlılığından nasıl kurtulunur?

Uyuşturucu bağımlılığından kurtulabilmek için öncelikle kişinin kendisine ve çevresine vermiş olduğu zararın farkında olması gerekir. Bu farkındalık ile doğru şekilde doğru kurumlardan destek alması gerekir.

Uyuşturucu bağımlılığı söz konusu olduğunda ilk olarak tıbbi müdahalenin yapılması  uygundur.

Hipnoterapi ise kazanılmış olunan bu bağımlılıktan kurtulmak için çok etkilidir. Hipnoterapi seansları ile kişinin uyuşturucu kullanımına yönelik bilinçaltında bulunan yanlış kodlamalar düzeltilir.

Uyuşturucu kullanımına iten yanlış düşünce üzerinde çalışılır. Bağımlılıktan kurtulmak isteyen kişiler bu seanslar sonrasında hızlı bir şekilde ve yüksek oranda olumlu sonuç almaktadır.

Online Sistemi

Şehir Seçimi
Hipnoterapist
Terapi Şekli
Service Extras
Tarih ve Saat
Recurring info
Bilgileriniz
Özet
We aren’t able to process your payment. Please, try again.
Hipnoterapi Randevunuz Oluşturuldu!
Hipnoterapistimiz 24 saat içinde sizinle iletişime geçecek! Randevu Numaranız:

Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığından Hipnoz İle Kurtulun!

İlk başlayanlar için hafifletici gibi algılanan madde bağımlılığı çok kısa sürede kişiyi etkisi altına almaktadır. Madde kullanıcıları yaşamlarımda ve bedenlerinde meydana gelen olumsuz ve kötüye giden değişimi kısa süre sonra fark edebilmektedir.

Bu aşama da ise bağımlılığa dönüşen madde kullanımını bırakmak güçleşmektedir. Madde bağımlılığını bırakmak isterken doğru yardım ve desteği almak son derece önemlidir.

 

Madde bağımlılığı hangi aşamada olursa olsun, hipnoz tekniği ile süreci hızlandırmak mümkündür. Hipnoz seanslarında kişinin bağımlılık durumu, bağımlılık derecesi, madde kullanımını sonlandırma isteği ve bu alışkanlığın kendisine verdiği zararı görebilme derecesi dikkate alınmaktadır.

 

 Hipnoz seanslarında ise bu değerlendirmeye göre kişinin bırakma konusundaki isteği ve iradesini güçlendirmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Yine kişinin madde kullanarak kendisine ve çevresine verdiği zararı görebilmesini kolaylaştıracak soru ve telkinler yönlendirilmektedir. Kişinin kararlı tutum izlemesi hipnoz seansları ile güçlendirilmektedir.

Madde kullanımına iten duygusal ve bilinçaltı kaynaklı izlerin köreltilmesi ve silinmesine yönelik telkinler verilmektedir.

 

Hipnoterapi alanında eğitim almış ve kendini geliştirmeye devam eden hipnoterapistlerden yardım alarak uyuşturucu ve madde bağımlılığını sonlandırmak mümkündür.

Yaşamın, sağlıklı bir ruh ve bedenin ne kadar kıymetli olduğunu anladığınızda, bunun için mücadele verebilirsiniz. Siz de uyuşturucu ve madde bağımlılığından kurtulmak mı istiyorsunuz! O halde doğru ve profesyonel desteği tercih etmelisiniz.

Bilgi almak ve randevu tarihi belirlemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ya da online randevu sisteminden randevunuzu kendiniz oluşturabilirsiniz.

(Daha geniş bilgi için ayrıca bakınız: umudder, npistanbul, e-psikiyatri)

Elbette bu kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Ancak danışanlarımızın büyük çoğunluğu pozitif değişimi birinci seanstan sonra fark ettiklerini ifade etmektedirler.

Hipnoz seanslarımızın arasında birkaç günden daha fazla mesafe bırakmak, tamamlanmamış bir terapi sürecini olumsuz etkileyebilir.

 

Seansların tamamının önden planlanmaması durumunda, yoğunluktan dolayı  iki seans arasında iki hafta veya daha uzun bir süre beklemeniz gerekebilir.

 

Birinci seansta istenilen değişimin tamamını sağlamak pek mümkün olmamaktadır. Deyimi yerindeyse  yara daha tamamen iyileşmediği için devam seansını fazla ertelememek daha güzel sonuçlar almamızı sağlıyacaktır.

 

O yüzden hipnoz terapisi almak istediğiniz takdirde, randevularınızın hepsini (uyuşturucu ve madde bağımlılığı için bir hafta arayla 3 seans) kaydetmenizi tavsiye ediyoruz.

Randevularınızı, randevu tarihinden 24 saat öncesine kadar sorunsuz şekilde iptal edebilirsiniz. Bunun için size gelen otomatik mail onayındaki direktifler doğrultusunda hareket etmeniz yeterli olacaktır.

 

Dilerseniz randevularınızı bizi telefonla arayarak veya bize kısa mesaj atarak da iptal edebilirsiniz.

Başka bir bağımlılığınız varsa, aşağıdaki iletişim formunu doldurup bilgi vermenizi rica ediyoruz.

Uzmana Sor