HİPNOZ VE HİPNOTERAPİ İLE TRAVMA ETKİLERİNİ YOK EDEBİLİRSİNİZ

Hipnoterapi uzmanlarımızın desteğiyle yaşadığınız travmayı atlatabilirsiniz. Hipnoz  terapisi ile geleneksel psikolojik terapilere göre çok daha hızlı değişim sağlarsınız.

 

Tek yapmanız gereken hipnoz merkezimizin online randevu sisteminden kendinize uygun tarihlerde iki seans randevu kaydı oluşturmanız.

 

Seansların arasına ortalama bir hafta ara bırakmanız gerekmektedir.

Travma Sonrası Stres Bozukluğundan Hipnoz İle Kurtulun

Travma kişinin ruhsal ve fiziki bütünlüğünü tehdit eden olayların oluşturduğu etkidir. Travma insan yaşamını olumsuz etkileyen durumlardan biridir.

Travma genellikle çocukluk döneminde olsa da hayatın her döneminde yaşanabilmektedir. Travmaların insan yaşamına etkisi;


  • Yaşanan travmaya bağlı olarak stres seviyesi yüksekliği en çok görülen etkilerdir,
  • Öfke, sinirlilik, suçluluk, çaresizlik, kaygı, karamsarlık, endişe vb.
  • Fiziksel etkileri ise baş ağrısı, iştah değişimi, mide kramp ve yanması, kalp sıkışması, nefes almakta zorluk, vb.Hipnoz ve hipnoterapi ile travma sonrası gelişen stres hızlıca çözümlenebilmektedir. Hipnoz travma sonucu oluşan stres ve sonrasında gelen psikolojik sorunların önlenmesini sağlamaktadır.

Tabi travmanın psikolojik etkilerinin yok edilmesi fiziki etkilerin görülme riskini de ortadan kaldırmaktadır. Seanslarda travmaya neden olan olayın çözümlenmesi yapılır. Travmanın bilinçaltında nasıl yer edindiği tespit edilerek, izlerinin silinmesi ve olayın normal olarak algılanmasına yardımcı olunur.

Birkaç hipnoz seansı sonrasında travmanın sebep olduğu etkiler ortadan kaldırılmaktadır. Bu sayede de travma sonrasında da kaliteli bir yaşam sürmek mümkün olmaktadır.

Siz de yaşamış olduğunuz travmalardan ve etkilerinden hipnoz terapisi ile kurtulabilirsiniz.

Bunun için online randevu sisteminden kendinize uygun tarihlerde iki seans randevu kaydı oluşturabilirsiniz. Seansların arasına ortalama bir hafta ara bırakmanız gerekmektedir.

Geçmiş Travmalar Nasıl Düzeltilir?

Geçmiş travmaların insanın omuzlarına yüklediği ağır yüklerden kurtulmak mümkündür. Sadece travmaya neden olan olay değil, bağlantısı olabileceği düşünülen olaylarda sürekli olarak kişinin karşısına çıkabilmektedir.

 

Beyinde çözümlenemeyen ve üstü örtülen travma kişinin hayatında daha da çok yer kaplamaya başlamaktadır. Geçmiş travmaların yükünden kurtulmak için hipnoterapi yöntemi son derece başarılı sonuç vermektedir.

 

Alanında uzman olan hipnoterapist öncelikle kişiyi ve mevcut durumunu analiz etmektedir. Böylece duruma göre en uygun teknik ve çözümleme sürecini belirleyebilmektedir.

 

Hipnoz seansları sonrasında kişi travma ve travmaya bağlı gelişen tüm olumsuzluklardan kurtulmaktadır. Bu da profesyonel bir hipnoterapi desteği ile sağlanmaktadır.

Online Sistemi

Şehir Seçimi
Hipnoterapist
Terapi Şekli
Service Extras
Tarih ve Saat
Recurring info
Bilgileriniz
Özet
We aren’t able to process your payment. Please, try again.
Hipnoterapi Randevunuz Oluşturuldu!
Hipnoterapistimiz 24 saat içinde sizinle iletişime geçecek! Randevu Numaranız:

Yasal uyarı: Sağlık desteği almanız gereken konularda, öncelikle sağlık uzmanınıza (doktor veya psikiyatr) başvurmanızı öneririz. Hipnoz terapisi tıbbi bir müdahalenin yerine geçemez.

Küçükken Geçirilen Travmalar İle Yaşamak Zorunda Değilsiniz!

Yaşama ilk adım atılan zaman dilimi çocukluk yılları olmaktadır. Çocukluk yıllarında yaşanan her olay hayat boyunca kullanılacak öğrenimlerdir. Bu nedenle de bu dönemde yaşanılan ve öğrenilen her şey büyük önem taşımaktadır. Bu dönemde yaşanan travmalar ise etkilerini çok daha güçlü şekilde bir ömür sürdürmektedirler. Bu nedenle de çocukluk döneminde yaşanan travmaların çözümlenmesi daha da önemlidir.

 

Bundan da anlaşılıyor ki yetişkin bireylerin yaşamış olduğu ruhsal ve fiziksel sorunların büyük çoğunluğu çocukluk dönemi travmalarından kaynaklanıyor.

Peki bu travma ve etlileri ile bir ömür geçirilme zorunluluğu mu var? Tabi ki hayır. Tam tersine doğru bir destek alarak mümkün olan en kısa sürede travmanın atlatılması gerekir.

Çocukluk döneminde yaşanan travmaların hipnoz ve hipnoterapi ile çözümü mümkün.

(bu konu hakkında ayrıca bakınız : boğaziçi üniversitesi)


Çocukluğunuzda yaşadığınız travmalardan hipnoz ile kurtulun

Çocuklukta yaşamış olduğunuz travmaları ve onların size hissettirdiklerini bir an önce hayatınızdan çıkarmalısınız. Bunun için profesyonel hipnoterapi desteği alarak bu süreyi daha da kısa tutabilirsiniz.

 

Siz de çocukluk travmalarınızdan kurtulup kaliteli bir hayata başlayabilirsiniz. Bunun için ortalama 3 seans hipnoterapi desteği almanız yeterli olacaktır.  Yapmanız gereken online randevu sistemimiz üzerinden sizin için uygun tarihlerde 3 adet randevu oluşturmak.

Travmalardan Kurtulmak Ne Kazandırır?

Geçmişte yaşanan her şey hayat tecrübesi olarak bireyin şimdiki ve gelecek yaşantısını etkiler. Travmalar geçmişten kalan pürüzler, istenmeyen tecrübelerdir. İstenmeyen tecrübeler bilinçaltı tarafından kodlanır ve aynı ve benzer olaylar karşısında aynı travmayı yaşıyor hissi verir. Bu da ciddi derecede sorunlu bir yaşamı beraberinde getirir.

Hipnoz seansları travmalardan kurtulmak için en etkili yöntemlerden birisi olarak uygulanır. Profesyonel bir hipnoz sonrası geçmişin olumsuz izleri silinir.

Hipnoterapi desteği 3-4 seans içerisinde istenilen sonucu elde edilmesini sağlamaktadır.

Hipnoz seansları ile travmalardan kurtulmanın getirdiği kazanımlar

  • Kişi yaşamış olduğu travmanın tüm gerçeklerini görür ve bilinçaltı bunu normal olaylar gibi algılamaya başlar,
  • Aynı ya da benzer bir olay karşısında soğukkanlı davranabilir,
  • Kendisini daha güçlü hisseder ve daha iyi ifade edebilir,
  • Öfke kontrollü sağlayabilir,
  • Strese neden olan duygu geçişleri ortadan kalkacağı için stres seviyesi de düşer,
  • Kaygı ve korkularından kurtulur,
  • Fiziksel olarak sebepsiz ağrıları geçer ve kronik hastalıklara yakalanma riski azalır,

Yaşamdan zevk almaya başlar, vb.


Elbette bu kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Ancak danışanlarımızın büyük çoğunluğu pozitif değişimi birinci seanstan sonra fark ettiklerini ifade etmektedirler.

Hipnoz seanslarımızın arasında birkaç günden daha fazla mesafe bırakmak, tamamlanmamış bir terapi sürecini olumsuz etkileyebilir.

 

Seansların tamamının önden planlanmaması durumunda, yoğunluktan dolayı  iki seans arasında iki hafta veya daha uzun bir süre beklemeniz gerekebilir.

 

Birinci seansta istenilen değişimin tamamını sağlamak pek mümkün olmamaktadır. Deyimi yerindeyse  yara daha tamamen iyileşmediği için devam seansını fazla ertelememek daha güzel sonuçlar almamızı sağlıyacaktır.

 

Bu yüzden hipnoz terapisi almak istediğiniz takdirde, randevularınızın hepsini (travma için birer hafta arayla 2 seans) kaydetmenizi öneriyoruz.

Randevularınızı, randevu tarihinden 24 saat öncesine kadar sorunsuz şekilde iptal edebilirsiniz. Bunun için size gelen otomatik mail onayındaki direktifler doğrultusunda hareket etmeniz yeterli olacaktır.

 

Dilerseniz randevularınızı bizi telefonla arayarak veya bize kısa mesaj atarak da iptal edebilirsiniz.

Başka bir bağımlılığınız varsa, aşağıdaki iletişim formunu doldurup bilgi vermenizi rica ediyoruz.

Uzmana Sor