HİPNOZ VE HİPNOTERAPİ İLE PANİK ATAKLARINIZDAN KURTULUN

Hipnoterapi uzmanlarımızın desteğiyle panik ataklarınızdan kurtulabilirsiniz. Hipnoz  terapisi ile geleneksel psikolojik terapilere göre çok daha hızlı değişim sağlarsınız.

 

Tek yapmanız gereken hipnoz merkezimizin online randevu sisteminden kendinize uygun tarihlerde üç seans randevu kaydı oluşturmak.

 

Seansların başarılı olması için seanslar arasına ortalama bir hafta ara bırakmanız yeterli olacaktır.

 

Yasal uyarı: Sağlık desteği almanız gereken konularda, öncelikle sağlık uzmanınıza (doktor veya psikiyatr) başvurmanızı öneririz. Hipnoz terapisi tıbbi bir müdahalenin yerine geçemez.

Panik Atak ve Belirtileri

Panik atak, ani gelişen ve sürekli olarak kendini gösteren panik ya da korku hissi etkisinde kalınan anksiyete bozukluğu olarak tanımlanır.

Panik atak insan yaşamını ciddi oranda etkileyen bir rahatsızlıktır. En çok görülen panik atak belirtileri;

 • Ateş basması,
 • Aniden gelen tuvalet ihtiyacı,
 • Baygınlık ve boğulma hissi,
 • Baş dönmesi ve ağız kuruluğu,
 • Göğüs ağrısı kalp atış hızının aniden artması,
 • Terleme ve genel bir titreme ve üşüme,
 • Kötü bir şey olacak hissi ve ölüm korkusu,
 • Mide bulantısı, nefes darlığı,
 • Parmaklarda karıncalanma,
 • Vücudun bir belgesinde uyuşukluk ve bedenden kopma hissi, vb.

 

Bu belirtilerin en az dört tanesinin bir arada görülmesi ve sıklıkla yaşanması panik atak bozukluğuna işaret eder. İnsana çok ciddi zarar vermese de oluşturduğu huzursuzluk ve ortada bir neden yokken ortaya çıkması can sıkıcı olabilir.

Bu nedenle de panik atak belirtilerinin mümkün olduğu kadar azaltılması ve yok edilmesi kaliteli  bir yaşamı beraberinde getirmektedir.

Panik atak belirtileri yaşayan kişiler doktor kontrolü ile belirtilerin başka bir hastalıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenebilirler. Altta yatan bir hastalık olmaması halinde panik atak tanısı konacaktır. Panik atak etkili ve doğru teknikler ile ele alındığında ortadan kaldırılabilir.

Panik Atak Etkisi Hipnoz ile Nasıl Azaltılır?

Panik atak belirtileri direkt olarak günlük yaşamı etkilemektedir. Özelliklede bir neden yokken ortaya çıkması zaman zaman sorunlarla yol açabilmektedir. Panik atak sorunu çözümünde hipnoz terapisi ile sonunun giderilmesi mümkün olmaktadır.

 

Hipnoz seanslarında öncelikle panik atak nedenleri analiz edilmektedir. Böylece panik atağa neden olan duygu ve düşünceleri düzeltmeye yönelik çalışma yapılmaktadır.

Hipnoz teknikleri kişinin yaşamış olduğu sorunlara göre sırası ile uygulanmaktadır.

 

Her seans bir önceki seansın devamı olarak ele alınmaktadır. Birkaç seans sonrasında panik atak ve etkilerinden tamamen kurtulmak mümkün olmaktadır.

 

Hipnoz terapisi ile panik atak çözümlemesinde kişide görülen gelişmeler

 

 • Kişi genellikle yaşadığı durumu ve ne istediğini daha iyi anlamaya başlar ve böylece hızlı bir ilerleme sağlanmasının önü açılır
 • İlk seanstan itibaren panik ataklarının ortaya çıkmasında azalma görülür
 • Hipnoz telkinleri ile panik atak sorunu ile yüzleşir ve bilinçaltı kişi ile birlikte hareket etmeye başlar
 • Tüm seanslar tamamlandığında ise panik atak sorunu sorun teşkil etmekten çıkar

(panik atak hakkında ayrıca bakınız : acibadem)


Hipnoz ile panik atak terapisi için hemen randevu alabilirsiniz

Siz de yaşamınızı etkileyen panik ataktan hipnoz ile en kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken hipnoz merkezimizin online randevu sisteminden kendinize uygun tarihlerde üç seans randevu kaydı oluşturmak.

Seansların başarılı olması için seanslar arasına ortalama bir hafta ara bırakmanız yeterli olacaktır.

Online Sistemi

Şehir Seçimi
Hipnoterapist
Terapi Şekli
Service Extras
Tarih ve Saat
Recurring info
Bilgileriniz
Özet
We aren’t able to process your payment. Please, try again.
Hipnoterapi Randevunuz Oluşturuldu!
Hipnoterapistimiz 24 saat içinde sizinle iletişime geçecek! Randevu Numaranız:

Elbette bu kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Ancak danışanlarımızın büyük çoğunluğu pozitif değişimi birinci seanstan sonra fark ettiklerini ifade etmektedirler.

Hipnoz seanslarımızın arasında birkaç günden daha fazla mesafe bırakmak, tamamlanmamış bir terapi sürecini olumsuz etkileyebilir.

 

Seansların tamamının önden planlanmaması durumunda, yoğunluktan dolayı iki seans arasında iki hafta veya daha uzun bir süre beklemeniz gerekebilir.

 

Birinci seansta istenilen değişimin tamamını sağlamak pek mümkün olmamaktadır. Deyimi yerindeyse  yara daha tamamen iyileşmediği için devam seansını fazla ertelememek daha güzel sonuçlar almamızı sağlıyacaktır.

 

Bu yüzden hipnoz terapisi almak istediğiniz takdirde randevularınızın hepsini (panik atak için birer hafta arayla 3 seans) kaydetmenizi öneriyoruz.


Randevularınızı, randevu tarihinden 24 saat öncesine kadar sorunsuz şekilde iptal edebilirsiniz. Bunun için size gelen otomatik mail onayındaki direktifler doğrultusunda hareket etmeniz yeterli olacaktır.

 

Dilerseniz randevularınızı bizi telefonla arayarak veya bize kısa mesaj atarak da iptal edebilirsiniz.

Başka bir bağımlılığınız varsa, aşağıdaki iletişim formunu doldurup bilgi vermenizi rica ediyoruz.

Uzmana Sor