Hipnoz İle Alkol Bağımlılığından Kurtulun

Hipnoterapi uzmanlarımızın desteğiyle alkol bağımlılığından 4 seansta kurtulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hipnoz merkezimizin online randevu sisteminden kendinize uygun tarihlerde randevu kaydı oluşturmanız. Alışkanlık değiştirme programı 4 seanstan oluşmaktadır. Gerekmediği takdirde ise son seansı iptal edebiliriz.

 

Randevularınızın arasında hiç boş yer bırakmamanız oldukça önemlidir. Mesela Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe gibi. Bu uygulama sadece alkol ve madde bağımlılığı için geçerlidir. Alkol bağımlılığı gibi ciddi bir sorunun arasına normal seanslar gibi bir hafta bırakmak, terapiyi olumsuz yönde etkileyebilir.

 

Alkol bağımlılığından bütün ciddiyetiniz ile kurtulmak istemiyorsanız, terapide olumlu sonuç alma adına size öncelikli tavsiyemiz, kendinizi gerçekten buna hazır hissedene kadar beklemeniz.

Alkol Bağımlılığı ve Yaşama Etkileri

Alkol kullanımı kişinim bünye yapısına, kimyasal yapısına ve alkolün dozuna göre farklı etkiler oluşturmaktadır.

Alkol kullanım dozu kişiye göre fazla olursa sarhoş olan kişi bilinç bulanıklığı yaşar. Söz konusu alkol kullanımı sürekli bir hal aldığında ise bağımlılığa dönüşür.

Alkol bağımlılığı belirtileri şu şekilde sıralanmıştır:

  • Bir yıllık süre içerisinde alkol kullanımının sürekli olarak devam etmesi,
  • Gündüz gece fark etmeden alkol tüketim isteği,
  • Kişinin sosyal yaşantısından uzaklaşması,
  • Aile, akraba, arkadaş, okul ve iş ilişkilerinde alkola dayalı sorunların baş göstermesi,
  • Alkol kullanılmadığı durumda, halsizlik, gerginlik, asabiyet, titreme gibi değişikliklerin oluşması, vb.

Bu belirtilerin en az üç tanesi görülmesi halinde bağımlılık başlamış demektir. Bağımlılık tıpkı kronik hastalıklar gibi takip ve dikkat isteyen bir durumdur. Tedavi alınarak bağımlılıktan kurtulmak mümkün olmaktadır. 

 

Alkol bağımlılığı da dahil olmak üzere tüm bağımlılık çeşitlerinde önce tıbbi destek almak gerekir. Bağımlılık kişinin yaşamında ciddi sorunlara yol açmaktadır. Vücuda zarar veren bir maddenin sürekli kullanımı öncelikle bedeni yormaktadır.

 

Sosyal açıdan getirdiği olumsuzluklar ise ruhsal açıdan sorunların oluşmasına neden olmaktadır.

Alkol bağımlılığı olan kişinin yaşadığı sorunlar

  • Günlük yaşamımda sürekli olarak alkole ihtiyaç duyması,
  • Alkol kullanımına bağlı olarak gelişen sarhoşluk nedeni ile rutin işleri yapacak gücü bulamaması,
  • Alkol alınmaması durumunda gelişen davranış bozuklukları ile ilişkilerde ciddi bozulmaların olması,
  • İş kaybı, okulda başarısızlık ve bunlara bağlı değersizlik hissinin oluşması, vb.

Alkol Bağımlılığına Hipnoz ve Hipnoterapi İle Son

Hipnoz alkol bağımlılığında son derece  başarılı sonuç veren tekniklerden birisi olarak önerilmektedir. Hipnoterapi bilinçaltı dürtülerini kontrol altına almada sağladığı başarı ile bağımlılığın sonlandırılmasını önemli ölçüde sağlamaktadır.

 

Alkol bağımlılığında hipnoz ile daha hızlı ve etkili sonuç almak mümkün olmaktadır. Vücudun alkolden temizlenmesi sonrasında gelişen tekrar kullanma isteği bilinçaltı tarafından yönetilir. Alkol kullanımını ve buna bağlı olarak bağımlılığı tetikleyen her şey bilinçaltında yer edinmektedir.

 

Alkol alma isteği bilinçaltı tarafından tekrar tekrar kişiye hatırlatılır. Hipnoz ise bilinçaltına yer edinen bu etkenlerin ve dürtülerin yok edilmesinde çok etkili olmaktadır.

 

Kaliteli ve daha çok zevk aldığınız bir yaşam için önce bağımlılığınızdan kurtulmaya karar vermelisiniz. Sonrasında ise adımları sırası ile atarak alkolle vedalaşabilirsiniz.

 

(Daha geniş bilgi için ayrıca bakınız: yeşilay)

Hipnoz ile Alkol Bağımlılığından Kurtulmak İçin Randevu Alın

Bizimle iletişime geçerek bağımlılık seansları hakkında bilgi talep edebilir ve randevu alabilirsiniz. Ya da online randevu sistemi üzerinden size uygun tarihlerde 4 adet randevu oluşturabilir, alkol bağımlılığına son verebilirsiniz.

Randevularınızın arasında hiç boş yer bırakmamanız oldukça önemlidir. Mesela Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe gibi. Bu uygulama sadece alkol ve madde bağımlılığı için geçerlidir. Alkol bağımlılığı gibi ciddi bir sorunun arasına normal seanslar gibi bir hafta bırakmak, terapiyi olumsuz yönde etkileyebilir.

Online Sistemi

Şehir Seçimi
Hipnoterapist
Terapi Şekli
Service Extras
Tarih ve Saat
Recurring info
Bilgileriniz
Özet
We aren’t able to process your payment. Please, try again.
Hipnoterapi Randevunuz Oluşturuldu!
Hipnoterapistimiz 24 saat içinde sizinle iletişime geçecek! Randevu Numaranız:

Yasal uyarı: Sağlık desteği almanız gereken konularda, öncelikle sağlık uzmanınıza (doktor veya psikiyatr) başvurmanızı öneririz. Hipnoz terapisi tıbbi bir müdahalenin yerine geçemez.

Seanslar sorasında olumlu yönde ilerleme kaydetmek, kişiden kişiye değişkenlik göstgösterebilir. Ancak danışanlarımızın büyük çoğunluğu birinci seanstan itibaren kendilerindeki pozitif değişimi fark etmektedir.

Diğer hipnoz seansları arasına ortalama bir hafta ara bırakmanız yeterli olacaktır. Ancak alkol bağımlılığı hipnoterapi seanslarının arasında boşluk olmaması gerekmektedir.

Alkol bağımlılığından kurtulmak için 4 seans yeterlidir. Tekrar değinmekte fayda görüyoruz, istenilen sonucu else etmek için seansların arasında hiç boşluk bırakılmaması şarttır.

Hipnoz seanslarımızın arasında birkaç günden daha fazla mesafe bırakmak, tamamlanmamış bir terapi sürecini olumsuz etkileyebilir.

Seansların tamamının önden planlanmaması durumunda, iki seans arasında iki hafta veya daha uzun bir süre beklemeniz gerekebilir.

 

Birinci seansta istenilen değişimin tamamını sağlamak pek mümkün olmamaktadır. Deyimi yerindeyse  yara daha tamamen iyileşmediği için devam seansını fazla ertelememek daha güzel sonuçlar almamızı sağlıyacaktır.

 

O yüzden hipnoz terapisi almak istediğiniz takdirde, randevularınızın hepsini (alkol bağımlılığından kurtulmak için boş gün bırakmadan 4 seans) kaydetmenizi tavsiye ediyoruz.


Randevularınızı, randevu tarihinden 24 saat öncesine kadar sorunsuz şekilde iptal edebilirsiniz. Bunun için size gelen otomatik mail onayındaki direktifler doğrultusunda hareket etmeniz yeterli olacaktır.

Dilerseniz randevularınızı bizi telefon ile arayarak da iptal ettirebilirsiniz.


Uzmana Sor