HİPNOZ SEANSLARI VE HİZMETLERİMİZİN KAPSAMI

Hipnoz seansları hakkında bilgi almak için buraya göz atmanızda fayda var.

Sizi Aydınlatmak İsteriz...

Öncelikle belirtmek gerekir ki hipnoterapi seanslarımız, ruh ve beden sağlığı yerinde olan ve hipnoterapi seansını kabul eden bireylere uygulanmaktadır.

Herhangi bir tıbbi rahatsızlığı olan bireylerimize öncelikle tıbbi alanda eğitimini tamamlamış uzmanlara danışarak hareket etmeleri önerilmektedir.

Seanslarımızın tıbbi bir müdehale olmadığını yüz yüze görüşmelerde ve websitemiz üzerinde de belirtmekteyiz.
Vermiş olduğumuz bu hizmet tamamen kişinin alışkanlık kazanması ve farkındalık oluşturması üzerine geliştirilmiş ve dünya çapında uygulanmaktadır.

Özel yöntemlerle trans halinde olan kişide etki gücü çok yüksek olan hipnoz seansı hipnotik telkin teknikleri uygulanmaktadır.
Hipnoterapi seansları hipnoterapi alanında eğitimini tamamlamış, bilgi ve beceri donanımına sahip hipnoterapistler tarafından verilmektedir.
Geçerliliği kanıtlanmış hipnoterapi teknikleri büyük bir dikkatle kişinin mevcut durumu göz önünde bulundurularak uygulanmaktadır. Öncelikle sorun teşkil eden durum incelenmekte, kişinin yapısı dikkate alınarak en etkili olabilecek hipnoz metodları kullanılmaktadır.
Bu alanda hizmet verirken danışanlarımıza karşı anlayışlı ve empati ile yaklaşılması her zaman önceliğimizdir. Profesyonel bir süreç olarak planlanan, uygulanan ve takip edilen seanslar ile mümkün olan en başırılı sonuçları almayı hedeflemekteyiz.
Başarımız ise danışanlarımızın nörolojik yapıları müsade ettiği oranda istediği sonucu alarak bizimle vedalaşmaları olmaktadır. Danışanlarımızın yaşam kalitesini yükseltebilmek ve bunun için en doğru adımları atıyor olmamız başarılı olmamızı sağlamaktadır.

Seans süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Genel anlamda ise ilk seans ortalama 90 dakika sürede tamamlanmaktadır. Sonraki seanslarda ise bu süre 60 dakikaya kadar düşmektedir.

İlk seans tanışma ve mevcut durumu analiz etme aşaması olarak değerlendirilmektedir. Bu seans sırasında kişinin yardım almak istediği konu ve kişilik yapısı analiz edilmektedir.
Bu durum seansların planlanması ve etkili bir plan oluşturulması için önem arz etmektedir.
Aynı zamanda danışanımız bizi ve verdiğimiz hizmetleri daha yakından tanımaktadır. Aklına takılan sorular özenle cevaplanır ve süreç hakkında bilgi verilir. Sonrasında ise ilk seans aşaması başlatılır.

Seans sayısı genellikle kişinin yaşamış olduğu soruna, sorunun derecesine göre değişiklik gösterilmektedir. Ancak seansın ilerleyişine göre ortalama 2 – 3 seans daha uygulanabilmektedir.

Genellikle hipnoterapi alınan konular kişilerin yaşam kalitesini ciddi derecede etkileyen konulardır. Özellikle de kişi bu durumu fark ederek rahatsız olmaya başladığında, yaşanan soruna ek olarak büyük bir stres yaşamaya başlamaktadır.
Bu ise çok doğal olarak sorundan hızlı bir şekilde tamamen kurtulma beklentisi oluşturmaktadır. Kesin bir şekilde sorunların ortadan kalkacağı garantisi almak isteyen danışanlarımız oldukça fazladır.
Bu soru karşısında bizim cevabımız ise hayatta hiç bir şeyin kesin garantisi olmadığı gibi hipnoz seanslarının da garantisi olmadığı şeklindedir.

Büyük oranda başarılı sonuca ulaşmış olsak dahi yeni bir danışanımıza garanti vermemiz gerçek dışı bir söz olacaktır. Her olay ve durumda olduğu gibi hipnotepi seanslarında da süreci ve sonucu etkileyen etkenler bulunmaktadır. Seans başarısını etkileyen başlıca etkenler;

  • Kişinin nörolojik yapısı ve dolayısıyla hipnoza yatkınlığı
  • Değişim için tam anlamı ile istekli olması ve çabalaması,
  • Yakın çevresinin destekleyici olup olmaması,
  • Seanslar süresinde yaşamında olan dalgalanmalar,
  • Yaşanılan sorunun büyüklüğü ve etkisi.. vs.

Tüm bunlar düşünüldüğünde geleceği bilemediğimiz için garanti vermemiz söz konusu olamaz. Ancak bir konuda garanti verebiliriz.

Bu da verdiğimiz hizmetlerde en profesyonel ve aynı zamanda en samimi şekilde yanınızda olmak. Süreci sizin için en kazançlı hale getirmek için tüm imkanlarımızı kullanacağımız garantisini verebiliriz.

 

Bu soru hemen hemen herkesin aklına gelmekte ve birçok danışan tarafından bize yöneltilmektedir. Hipnoterapi ile her hangi fiziki ya da psikolojik hastalık teşhis ve ya tedavi edilmez. Vermiş olduğumuz hipnoterapi hizmetleri ile hastalık teşhisi ya da tedavisi yapmamız mümkün değildir.

Hipnoz seanslarında uygulanan teknikler ile sadece farkındalık oluşturmak ve alışkanlık kazanmak mümkündür.

Bu nedenle de hipnoz seansı etki alanları oldukça geniştir. Bir sorun ve yaşanılan durumun teşhisi için öncelikli olarak tıp alanında eğitimini tamamlamış, uzman hekimlere başvurmak gerekmektedir.

Seans ücretleri bölgeden bölgeye farklılık gösterebilir.

Ücreti öğrenmek için herhangi bir hipnoterapi uzmanının profil sayfanıza giriş yapmanız yeterlidir.

Seans için hazır mısınız?