HİPNOZ EĞİTİMİ TAKVİMİ

İleri Hipnoz Eğitimi Konya – Nisan 2021

Gün : 10-11 Nisan

Saat: 10:00 – 17:00

Ücret : 3500 TL (KDV Dahildir)

Erken Kayıt İndirimli Fiyatı: 3000 TL (KDV Dahildir)

Eğitimci Uzman: Korzay Koçak & İsa Köse

Lokasyon: Demosan otel – Zincir sokak 5, Selçuklu – Konya

Uluslararası Geçerli Hipnoz Sertifikası: ✓

İLERİ HİPNOZ EĞİTİMİ: HİPNOTİK PARÇA TERAPİSİ VE HIZLI REGRESYON

İleri Hipnoz Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?

“Her sorunun çözümünde kullanılabilecek kolay bir hipnoz tekniği var mı?” sorusu, hipnoterapi öğrencilerimizden en sık aldığımız sorular arasında yer alır.

 

Evet, öyle bir hipnoz tekniği var. Bu eğitimde, hipnoterapide en sık kullanılan iki etkili hipnoz tekniğini öğreneceksiniz.

Hipnotik parça terapisi ve hızlı regresyon tekniğinin detaylarını bu eğitimde öğrenebileceksiniz.

Hipnotik Parça Terapisi Nedir?

Hypnotic parts therapy, nam-ı değer hipnotik parça terapisi, danışanlarınızda hızlı ve etkili değişim sağlayabileceğiniz bir hipnoterapi tekniğidir.

Hipnoz olan birinde, bilinçaltının değişik parçaları ile iletişim kurup, değişim sağlayabilirsiniz.

 

Bilinçaltını bir bütün olarak değil bir şirket olarak görmekte fayda var. Her şirketin birçok çalışanı ve birçok değişik alanda sorumlu bölümleri vardır. Yönetim kurulu, halkla ilişkiler, menajerler, muhasebeciler, saha sorumluları, saha işçileri vs…

 

Bir kolonya prodüksiyon fabrikasında, işçi etiketi şişenin üzerine doğru düzgün yapıştırmıyorsa, bu sorunu çözmek için yönetim kurulunu toplamazsınız. Bunu direk hata yapan işçi ile görüşüp, yanlış yaptığını, ve doğrusunun nasıl olacağını gösterirsiniz, anlatırsınız.

 

Bunun gibi, sigarayı bırakmak isteyen bir kişinin, sigara içmesine sebep olan, zihninde bu görevi üstlenmiş olan parça ile görüşürüz ve uzlaşırız.

Parçaya danışanın neden sigarayı bırakmak istediğini anlatırız ve uzlaşırız. Parça kabul ettiği vakit sorun ortadan kalkar. Sigara isteği gider. Danışanınız dışarı çıkar ve bir daha sigarayı ağzına dahi almaz.

 

Elbette bu sadece sigarada değil, birçok sorunda kullanılır. Korkularda, tatlı krizlerinde, duygusal problemlerde, kronik ağrılarda, vs…

İleri Hipnoz Eğitimi Modülünde Neler Öğreneceksiniz?

Eğitimde öğrenecekleriniz;

 • Bilinçaltı parçalarıyla nasıl iletişime geçilir?
 • Bilinçaltı parçaları arasında uzlaşma olmazsa, ne yapılır ?
 • Herhangi bir sorunun gerçek nedenini, kaynağını nasıl hızlıca keşfedersin?
 • Hızlı regresyon tekniği ile, bir sorunun kaynağı olan anıyı (İŞE) nasıl bulabilirsiniz ve çözümlersiniz?
 • Problem tamamen çözülmezse ne yapmalısınız?
 • İçsel çatışmayı nasıl tanır, nasıl çözersiniz
 • Hipnoz telkinlerini nasıl daha güçlü hale getirirsiniz?

 

İleri Hipnoz Eğitiminde Öğreneceğiniz Teknikleri Hangi Alanlarda Kullanabilirsiniz?

Hipnoterapi öğrenci ve meslektaşlarımız ileri hipnoz eğitiminde öğreneceğiniz teknikleri hemen her danışanında uyguluyor.

 

Örneğin, şu alanlarda rahatlıkla kullanılabilir:

 

 • Zayıflamak
 • Sigara bırakmak
 • Tatlı krizleri
 • Bağımlılıklar
 • Cinsel sorunlar
 • Depresyon
 • Ağrı
 • Uyku sorunları
 • Korku ve fobiler
 • Yeme bozukluğu
 • Tırnak yeme
 • Altına kaçırma (enurezis)
 • Özgüven
 • Sahne korkusu
 • Yas süreci vs…

 

Hipnotik parça terapisi birkaç seansta hızlı değişim sağlar. Genelde iki, üç seans birçok sorunun çözümü için yeterli oluyor. Danışanlarınız hemen birinci seanstan sonra kendilerindeki pozitif değişimi fark edeceklerdir.

İLERİ HİPNOZ EĞİTİMİNİN DETAYLARI

Gündelik hayatımızın 95% ini otomatik pilotta yaşarız. Yürümek, oturmak, kalkmak, araba sürmek, yazı yazmak. Hatta korkularımız, duygularımız, kim olduğumuz bilinçaltı seviyesindeki programlar doğrultusunda bize etki etmekte.

 

Mesela örümceklerden veya köpeklerden korkan birinin, bilinçaltı seviyesinde bir parçası vardır. Bu parçanın bir tek görevi vardır, o da kişiyi örümceklerden korkutmak.

 

Hipnoz ile bu parça ile iletişime geçebilir, ‘görevine’ son verebiliriz. Hatta parçaya yeni bir görev bile verebiliriz. Örümcekten korkutmak yerine, örümcek görünce ona rahatlık hissi vermek gibi. Parça yeni görevini kabul ettiği zaman sorunda çözülmüş olur.


Bilinçaltı Parçaların Gerçek Bir Şirketteki Menajerler Gibidirler

Şirketin menajerinin tek bir hedefi vardır; şirketin iyiliği, ayakta kalması, gelişip büyümesi.

 

Bunun gibi, bilinçaltı parçalarımızın da asıl hedefleri, bizim insan olarak hayatta kalmamız ve tehlikelerden emin olmamız.

 

Ama bazen gerçek bir şirketteki gibi hatalar ve karışıklıklar olabiliyor. Görevler yanlış anlaşılabiliyor veya eskiden alınmış bir görev artık hiç gerekmediği halde halen uygulanabiliyor.

 

Örneğin, üç yaşında bir çocuk, örümcek fobisi olan annesinin örümcek görünce aşırı korkmasına şahit olup, örümceklerin ‘korkunç’ ve  ‘tehlikeli’ olduklarını bilinçaltı seviyesinde öğrenir.

 

İşte tam o anda bilinçaltı bir parça oluşturur. Bu parçaya bir görev verilir: kişiyi örümceklerden korumak. Bunu yapmak içinde örümcek görünce oluşan parça, kişiye korku verir. Böylelikle kişiyi örümcek denen ‘korkunç’ böcekten korumayi amaçlar.

Evet, üç yaşında bir çocuk daha yeterli manada bilgi sahibi olmadığı için örümceklerin gerçekten tehlikeli olduklarına inanır. Ama otuz yaşında bir birey aslında örümceklerin o kadar da tehlikeli olmadıklarını bilir.

 

Bilir ama, yine de örümcek görünce fobik reaksiyon gösterir ve korkar. Peki bu neden olur? Bunun nedeni, üç yaşında oluşan parçanın hala görevini eksiksiz yerine getirip, kişiyi korkutmasından kaynaklanır.

 

Normalde bu parçalar oluştuktan sonra onlarla iletişim kesilmiştir. Onlar görevini icra ederler ve bu bir ömür boyu böyle sürer gider.

 

Hipnotik parça terapisi ile, bu parça ile iletişime geçeriz ve görev değişikliği yaparız. Böylelikle birçok sorunu da kolayca ortadan kaldırabiliriz.


İçsel Çatışmada Hipnotik Parça Terapisi

Bazen parçalar arasında içsel çatışma yaşanır. Bir taraftan sigarayı bırakmak istersiniz, ama sanki bir tarafınız daha tam emin değildir. Tam net bir karar verilmiş değildir.

 

Bu gibi durumlarda, hipnoz ile yapılan değişiklikler kısa sürebilir. Çünkü değişimi kabul etmeyen bazı bilinçaltı parçaları, hipnoz ile yapılan değişime çomak sokabilirler.

Değişimi kalıcı bir hale getirmek için içsel çatışma var ise, muhakkak çözülmesi gerekir. Kalıcı ve uzun vadeli değişimler için bunun nasıl yapılacağı eğitimde ele alınacaktır.


İLERİ HİPNOZ EĞİTİMİ HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

Geniş bilgiler, egzersiz ve hazır telkinler içeren temel hipnoz öğrenci kitabı

Uluslararası geçeri hipnoz sertifikası

Eğitim boyunca çay, kahve ve atıştırmalık ikramı

Öğle yemekleri de fiyata dahildir

Dilerseniz bu eğitimi, günlük 350 TL gibi makul bir ücret ödeyerek sınırsız tekrarlayabilirsiniz.

Ayrıca, eğitmenlerimizden eğitim sonrası destek de alabilirsiniz.

Bu eğitime temel hipnoz eğitimi almış herkes katılabilir. Bu eğitimi, Hipnoz Center’den almış olma şartı bulunmamaktadır.

 

Dilerseniz önce temel hipnoz eğitimimize de katılabilirsiniz. (TEMEL HİPNOZ EĞİTİMİ KAYIT)

Bu eğitimi tamamladığınızda, uluslararası geçerliliği olan IPOH onaylı hipnoz sertifikasına sahip olacaksınız.

HİPNOZ EĞİTMENLERİ

KORZAY KOÇAK KİMDİR?

Uzun süre mentalizm sanatı üzerinde uygulamalar ve ikna, manipülasyon, beden dili ve insan psikolojisinde çalışmalar yapmıştır. Bugün, hipnoterapi ve insanların zihinlerinde yarattığı hipnotik etki üzerine gerçeküstü eylemleri sunan bir Hipnoterapist olarak içerikler üretmektedir. Uluslararası Hipnoz Uygulayıcıları Derneği (Association For International Practitioners of Hypnosis) üyesidir. Türkiye’de ilk kez Transsız Hipnoz Metodunu uygulayan hipnoz uzmanıdır. Hipnozu insanları huzurlu yaşamaktan geri tutan her şeyi çözüme kavuşturma yolunda bir rehber edinmiştir. Zihin ile ilgili sıra dışı fenomenleri 2011 yılından bu yana 100.000 aboneyi aşkın Youtube kanalı başta olmak üzere çeşitli sosyal medya kanalları aracılığı ile videolar ve yazdığı makaleler ile sunmaktadır.

 

Aldığı Bazı Eğitimler:
Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk Eğitimi 2014
International Medical and Dental Hypnotherapy Association Clinical Hypnotherapy 2017
James Tripp Hypnosis Training Toronto 2018
American Hypnosis Association NLP Training 2018
Kadir Has Üniversitesi Eğiticinin Eğitimi 2019
Kadir Has Üniversitesi Yaşam Koçluğu 2019
Hipnoz ile ilgili 2015 yılında “Hipnotist:?”
ve 2018 yılında “Hipnoz Manifestosu” isimli kitapları yazmıştır.
Neuro Telkin yöntemi ve aynı ad ile oluşan kuruluşun kurucu ortağıdır.

İSA KÖSE KİMDİR?

Hipnoterapist ve Hipnoterapi Eğitmeni

 

Merhaba Ben Hipnoterapist İsa Köse.
Hipnoz ve hipnoterapi oldukça dikkat isteyen ve etkileyici ölçüde derinliğe sahiptir. Bu alanda bilgi ve beceri sahibi olarak kendimi geliştirmek, en etkili teknikleri öğrenerek ve uygulayarak, bu alanın sahip olduğu derinliği keşfetmek istedim. Bendeki bu keşfetme arzusunu besleyen ise insanların yaşamış olduğu ve yaşamlarını ciddi oranda zorlaştıran çeşitli sorunları kaynağından çözümleme fırsatını kullanma ve insan yaşamını kolaylaştırma isteği oldu.


Bu tutku ile çıktığım yolculuğumda bilinç ve bilinçaltının gizemli yapısını keşfederek insan yaşamında sorun teşkil eden birçok şeyin yok edilebileceğini, kaliteli bir yaşamın tekrar inşa edilebileceğini gördüm. Bu ise beni daha çok heyecanlandırdı ve hep daha iyisini yapmak için çabalama noktasında teşvik etti.
Bu yolculukta yurtdışı eğitimlerim, çalışmalarım ve mesleki deneyimim ile bu alanda yeterliliğimi büyük oranda tamamladım. Ancak bu benim için yeterli değildi.

 

Kendi ülkeme dönmeli, daha fazla insanın yaşamına pozitif anlamda dokunmalı, yaşamı daha anlamlı kılmak adına çalışmalı ve bu süreçte daha çok öğrenme, kendimi geliştirmeye devam etmeliyim.
Türkiye’ye döndüm ve bu alanda çalışmalarıma devam etmeye, hipnoterapi tutkum ile daha çok çalışmaya ve daha çok insana fayda sağlamaya karar verdim. Belçika deneyimlerim ve bugüne denk yaptığım seanslar ışığında oluşturduğum eğitim çalışmalarım ise bu süreçte hedeflerime ulaşmam konusunda büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

 

Vizyon Olarak Benimsediğim Kurallarım

 

– Hipnoterapi ile mümkün olduğunca daha fazla yaşamın güzelleşmesine katkı sağlamak

– Hipnoterapi mesleğini iş olarak değil de tutku ve heyecanla yapmaya devam etmek

– Geliştirilmiş hipnoz tekniklerininden yararlanarak daha etkili hipnoz seansları gerçekleştirerek hipnoz tekniklerinin geliştirilmesine katkı sağlamak.

 

Misyon Edinip Ulaşmak İstediklerim

 

– Hipnoz seansları ve eğitim çalışmalarım ile hep daha fazla insanın yaşamına dokunabilmek

– Hipnoterapi alanında gelişmek ve etkili olmak isteyen meslektaşlarıma destek olmak ve tecrübelerimi daha çok sayıda yaşamı güzelleştirmek adına meslektaşlarım ile paylaşmak

– Çalışmalarımı her zaman daha ileriye taşımak adına hipnoterapi tutkumu her zaman diri tutarak hipnoterapi alanında daha çok başarıya ulaşmak.

 

Almış Olduğum Eğitimler

 

– Neuro Linguïstic Programming 2007 (Belçika)

– Core Transformation 2008 (USA – Colorado)

– Hipnoterapist OMNI hypnosis 2009

– Hipnoterapist 5-Path 2009

– Hipnoz ve hipnoterapi 2012 (Hollanda)

– Hipnoanestezi 2013 (Hollanda)

– Parts Therapy (2013)

– Jeffrey Stephens Hypnosis Protocol 2014 (Hollanda)

– Mide Bandı Protokolü (2014)

 

İş Deneyimi

 

– 2009-2018 yılları arasında Belçika’da tam zamanlı Hipnoterapist

– 10.000 den fazla bireysel seans tecrübesi

– Hipnoz Eğitmeni

 

*Seansları Türkçe, İngilizce ve Felemenkçe dillerinde uyguluyorum.

KAYIT FORMU